Oly korban élünk, hogy pontosan lehet tudni, ha valaki független újságírónak állítja be magát, akkor vagy baloldali, vagy liberális erőket szolgál.
„Ha csak az elmúlt hónapokat nézzük, három húsbavágó kérdésben is eltért lapunk véleménye a kormány álláspontjától. Lapunk – ahogy rajtunk kívül még számos szereplő, többek közt az RTL Klub – nem értett egyet a reklámadó bevezetésével, nem üdvözöltük a kormány tervét az útépítő cégekre kivetett különadó tekintetében, és nem csak a véleményoldalon mondtuk el az agrárium számos szereplőjével egyetemben: a legutóbbi, legfelsőbb szinten bejelentett támogatási limitek hatása hosszú távon káros, rövid távon bénító. Nem baloldali lapban, hanem lapunk hasábjain jelent meg éles hangú vitaindító cikk 2011-ben az Orbán-kormány gazdaságpolitikájáról. (A 168 Óra boldogan írta: Mellár Tamás ostorozza a kormány gazdaságpolitikáját, 2011. augusztus 26.) Kemény hozzászólásokkal végigfolyhatott a vita, a rovatvezetőt egy vak hang bírálat nem érte. Nem omlott be a szerkesztőség folyosója attól sem, hogy publicisztikájában az egyik főmunkatárs megpendítette, miért lett volna jobb nappal állítani föl a német megszállás áldozatainak emlékművét, reggeli nyilatkozatát pedig a kormányfő elmondhatta volna avatóbeszédként.
A magyar jobboldal széles és sokszínű. A baloldal által oly sokat kárhoztatott kétharmados többség viszonylag új fejleménye, hogy a közéleti vitákban is eltolódások jönnek létre. Amíg ugyanis a baloldal kicsi, jelentéktelen és esztelenül ellenséges, addig nem vitaképes. Addig a legfontosabb viták, véleményeltérések egyre inkább a jobboldal megnagyobbodott térfelén fognak megjelenni. Az újságíró ezt képes segíteni, befolyásolni, és számíthat rá, hogy szándéka nem fog mindenkinek a tetszésével találkozni. A jobboldali újságíró edzett, vagy legalábbis törekszik rá, hogy az legyen. Sajátos ellentmondás: kivételes érzékenység kell az íráshoz, de kivételesen vastag bőr az írás hatásának elviseléséhez. Minél erősebben hat egy cikk, annál szélesebb skálán helyezkednek el a vélemények. Függetlenségünk viszonylagos, szabadságunk viszont abszolút: a fele belülről jön, mert bennünk teremtődik meg.”